O materiálech

 
fotky
 
Ovčí vlna - je nejoblíbenější přírodní materiál. Získává se stříháním srsti ovcí a to několikrát do roka. Ovčí vlna obsahuje lanolin (tuk z ovčí vlny), z tohoto pohledu se na ni špína nechytá a zároveň se snadno odstraňuje. Také díky lanolínu je vlna přirozeně chráněna proti bakteriím a roztočům, a tím je vhodná pro alergiky. Kvalitní ovčí vlny jsou nekousavé. Nevýhodou vlny je její sklon k plstnatění a žmolkování, může se při praní srážet. Tomu lze zabránit správnou péčí.
 
Merino vlna - je vlna z ovcí stejnojmenného plemene Merino, chovaného nejvíce v Austrálii a na Novém Zélandě. Patří mezi nejkvalitnější ovčí vlnu, její vlákno je jemnější a nekousavé. Vlákna merino vlny jsou schopna absorbovat vysoké množství vlhkosti, což přispívá i k tomu, že je tato vlna také velmi oblíbeným funkčním materiálem hojně využíván ve sportu.
 
 
 alpaca1
 
Alpaka - pochází ze srsti lamy alpaky, které se chovají převážně v Jižní Americe. Existují dva druhy - Huacaya a Suri, která je vzácnější a tvoří asi jen 10% celkové produkce. Alpaka je na dotek velice měkká, jemná, hladká, hřejivá (teplejší než ovčí vlna), silná, odolná a není kousavá. Svetry z alpaky jsou také lehčí než z ovčí vlny. Na rozdíl od ovčí vlny neobsahuje lanolin. Je srovnatelná s kašmírem, avšak znatelně pevnější.
 
Baby Alpaka - je vlna z prvně ostříhané lamy. Je to ta nejjemnější a nejodolnější vlna s nejvyšší kvalitou ze všech alpakových vln.
 
 
moher
 
Mohér - je vlna získávána ze srsti angorských koz, které se chovají po celém světě. Je někdy označována jako diamant mezi textilními vlákny. Její typickou vlastností je hebkost, jemnost a přirozená vlnitost. Má neuvěřitelně odolné vlákno a řadí se mezi nejteplejší přírodní vlákna. Její výhodou oproti ovčí vlně je, že se nemačká, nesráží, nevytahuje a neplstnatí. Také velmi dobře drží barvu, takže ani po čase nebledne. 
 
 
kasmir
 
Kašmír - pochází ze srsti kašmírových koz, které se chovají převážně v Číně, na severu Indie, v Pakistánu a v Nepálu. Je to jedno z nejluxusnějších a nejdražších přírodních vláken. Na dotyk je velmi jemné, lehké a hřejivé. Svetry z kašmíru hřejí minimálně jednou tolik jako stejně silné svetry z ovčí vlny. Kašmír skvěle drží tvar, nevytahá se a nevybledne. Má ale sklon k žmolkování.
 
 
hedvábí
 
Hedvábí - získává se z výměšků larvy bource morušového. Jedná se o jedinečný materiál. Při své jemnosti, tenkosti a nízké hmotnosti je vlákno neuvěřitelně pevné, ne nadarmo se v minulosti používalo k výrobě padáků. Hedvábí je jemné, příjemné na tělo, saje pot a odvádí ho od těla. V zimě hřeje, v létě chladí. Kvůli své splývavosti, jemnému lesku a pevnosti se používá jako příměs.
 
 
bavlna
 
Bavlna - je dnes nejpoužívanější plodinou v textilním průmyslu. Jednou z nejdůležitějších výhod je velmi dobrá pevnost. Zároveň je velmi jemná na omak a dokáže nasát velké procento vlhkosti, proto se hodně používá při výrobě sportovního oblečení, ručníků, osušek, povlečení a prostěradel. Její nevýhodou je mačkavost a tvorba žmolků. Další nevýhodou je, že Vás v zimě příliš nezahřeje, naopak v létě pomůže s nepříjemným horkem.